EQU ACC to nowoczesny system kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy, będący owocem kooperacji dwóch firm: IFTER i MicroMade.
Firma IFTER jest uznanym producentem oprogramowania do wizualizacji i zarządzania bezpieczeństwem i automatyką w obiektach przemysłowych, handlowych, wojskowych, użyteczności publicznej, itp. MicroMade jest producentem zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu urządzeń kontroli dostępu, czytników RFID i rejestratorów czasu pracy. Opracowany przez obie firmy system jest wynikiem wielu lat doświadczeń. Zastosowano w nim całą gamę innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że stworzony produkt jest wyjątkowy i spełnia wysokie wymagania inwestorów w zakresie bezpieczeństwa.
Standardowa pojemność systemu to 32 tysiące użytkowników, ale dzięki zastosowaniu unikalnego identyfikatora, system może rozróżnić nawet 4 miliardy osób. Można w nim zadeklarować aż 65 tysięcy przejść kontrolowanych. Dzięki zastosowaniu do komunikacji protokołu TCPIP oraz możliwości przesyłania danych, nie tylko w sieci lokalnej, ale także w sieci publicznej (internet), system nie ma ograniczeń co do lokalizacji urządzeń pracujących w ramach jednej instalacji. Bezpieczeństwo przesyłania danych zapewniają zaawansowane mechanizmy szyfrujące. System może pracować zarówno w trybie on-line (przesyłając na bieżąco dane do komputera zarządzającego) jak i off-line (realizując zaprogramowane funkcje dostępu bez udziału komputera).
Jedną z najistotniejszych cech systemu EQU ACC jest bezpieczeństwo przekazywanych danych. Transmisja między komputerami i urządzeniami jest szyfrowana zaawansowanymi algorytmami i następuje po autoidentyfikacji. Jako standard przyjęto podpis CMAC i zaawansowany algorytm szyfrowania AES128. Ponadto, dla każdego połączenia generowane są unikalne klucze szyfrujące, oparte o kody odpowiadające danej instalacji. Takie zabezpieczenie transmisji danych w systemie uniemożliwia ingerencję osób niepowołanych. System posiada 2 wersje, charakteryzujące się różnym poziomem bezpieczeństwa zgodnie z normą PN-EN 60839-1:2014-01. Jedna spełnia poziom bezpieczeństwa Grade 2, druga spełnia poziom bezpieczeństwa Grade 3. Wybrane funkcje związane z szyfrowaniem spełniaja nawet założenia Grade 4.