IFTER EQU-K153

EQU-K153
Kontroler windowy systemu KD Ifter EQU ACC

Kontroler dostępu do windy w systemie KD i RCP EQU ACC. Do K153 musi być dołączony przynajmniej jeden moduł rozszerzeń EQU-D153, sterujący dostępem do 8 poziomów dźwigu. Kontroler K153 może w ten sposób sterować dostępem do 64 poz. (obsł. maks. 8x D153).

IFTER EQU-K153

EQU-K153 jest kontrolerem dostępu do windy (dźwigu) w systemie kontroli dostępu i ewidencji czasu pracy EQU ACC. Do kontrolera musi być dołączony przynajmniej jeden moduł rozszerzeń EQU-D153 - każdy taki moduł umożliwia sterowanie dostępem do 8 poziomów dźwigu. EQU-K153 może obsłużyć maksymalnie do 8 szt. modułów EQU-D153. Tym samym kontroler K153 może sterować dostępem do maksymalnie 64 poziomów dźwigu.

Kontroler posiada zegar czasu rzeczywistego synchronizowany do internetowych serwerów czasu. Wbudowana pamięć pozwala na zapamiętanie 32000 kart, ich uprawnień i przechowywanie ostatnich 48000 zarejestrowanych zdarzeń. Dzięki temu może pracować zarówno on-line jak i off-line.

Kontroler wyposażony jest w dwa interfejsy:
• interfejs sieciowy TCP/IP – przeznaczony do komunikacji z programem zarządzającym IFTER EQU ACC przez sieć lokalną lub publiczną (internet). Wykorzystanie internetu umożliwia połączenie rozproszonych lokalizacji w jeden spójny system kontroli dostępu i ewidencji czasu pracy.
• magistralę EQUbus (RS485) – przeznaczoną do podłączania urządzeń systemu EQU ACC. Magistrala ta może mieć długość do 300 m i powinna być wykonana kablem UTP 7 kategorii (ze względu na zakłócenia generowane przez windę).

Zarówno transmisja z komputerem poprzez sieć Ethernet, jak i cała transmisja po szynie EQUbus, jest szyfrowana algorytmem AES128 (tryb CTR, podpis CMAC). Klucze sesji są generowane na podstawie indywidualnych kluczy instalacji. Do magistrali EQUbus kontrolera można dołączać urządzenia serii '140' i '150': moduły EQU-D153, czytniki kart zbliżeniowych oraz wyświetlacz czasu systemowego. Wszystkie dołączone peryferia (wejścia, wyjścia, czytniki), jak i peryferia wbudowane w kontroler, po konfiguracji są sterowane przez kontroler.

Kontroler posiada rozbudowane mechanizmy przydzielania dostępu do poszczególnych poziomów dźwigu poprzez definiowanie kalendarzy, harmonogramów, zezwoleń, przepustek itp. Dodatkowo potrafi sprawować nadzór nad zasilaniem i samoochroną systemu.

Do konfiguracji i sprawdzenia poprawności działania urządzeń podłączonych do kontrolera służy specjalny program EquConfig ułatwiający pracę instalatora systemu.

Kontroler posiada obudowę przeznaczoną do montażu na szynę DIN. Można go umieszczać razem z zasilaczem buforowym, akumulatorem i modułami rozszerzeń w dedykowanej obudowie MM OM1.

Uwaga!
Połączenie wyjść/wejść kontrolera windy i współpracujących z nim modułów z automatyką dźwigu może wykonywać tylko osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia.

Marka: IFTER
Model: EQU-K153
Kod ADI: EQU-K153
Gwarancja: 36M, zobacz szczegóły

Ilość: