IFTER EQU-D153

EQU-D153
Moduł 8 wyjść przekaźnikowych i 5 wejść systemu EQU ACC. Montaż na szynę DIN.

Moduł EQU-D153 służy zwiększeniu możliwości systemu poprzez zwiększenie liczby wejść (5) i wyjść przekaźnikowych (8). Szczególnie polecany do kontroli wind (wraz z kontrolerem EQU-K153).

IFTER EQU-D153

Moduł EQU-D153 jest przeznaczony do pracy w systemie kontroli dostępu i ewidencji czasu pracy EQU ACC. Moduł rozszerzeń zwiększa możliwości systemu udostępniając kontrolerowi posiadane peryferia (wejścia i wyjścia). Moduł jest przeznaczony głównie do współpracy z kontrolerem windy EQU-K153, umożliwiając mu sterowanie dostępem do 8 poziomów dźwigu. Może również współpracować z pozostałymi kontrolerami serii '150'.

Komunikacja modułu z kontrolerem odbywa się przez magistralę EQUbus zbudowaną w standardzie RS485. Transmisja jest szyfrowana algorytmem AES128 (tryb CTR, podpis CMAC). Klucze sesji są generowane na podstawie indywidualnych kluczy instalacji.
Magistrala komunikacyjna, do której dołączany jest moduł, może mieć długość do 300 m i powinna być wykonana kablem UTP. W magistrali dopuszcza się odgałęzienia do 5 m ułatwiające wykonanie instalacji.

Moduł EQU-D153 udostępnia kontrolerowi windy 8 wyjść przekaźnikowych, które po konfiguracji stają się elementami sterującymi automatyką dźwigu. Przy dołączeniu modułu do innych kontrolerów wyjścia przekaźnikowe są elementami przejść kontrolera.
Moduł udostępnia kontrolerowi również dodatkowe 5 wejść, które mogą służyć do obsługi czujników dwustanowych, przycisków, czujników sabotażowych, sygnałów nadzorujących zasilanie itp.

Moduł posiada obudowę przeznaczoną do montażu na szynę DIN. Można go umieszczać razem z zasilaczem buforowym, akumulatorem i kontrolerem w dedykowanej obudowie MM-OM1.

Uwaga!
Połączenie wyjść/wejść kontrolera windy i współpracujących z nim modułów z automatyką dźwigu może wykonywać tylko osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia.

Marka: IFTER
Model: EQU-D153
Kod ADI: EQU-D153
Gwarancja: 36M, zobacz szczegóły

Ilość: