HID CRD633ZZ-01212

CRD633ZZ-01212
Wirtualne karty KD dla czytników HID Mobile Access, zarządz. przez Ultrak, sprzedaż na sztuki

SEOS Mobile ID - wirtualne karty kontroli dostępu dla urządzeń mobilnych (smartfony/tablety), służące do obsługi czytników HID Mobile Access przez technologię NFC oraz Bluetooth 4.0 BLE. Sprzedaż na sztuki (maks. 80 na system KD), zarządzanie przez Ultrak

HID CRD633ZZ-01212

SEOS Mobile ID - wirtualne karty kontroli dostępu dla urządzeń mobilnych (smartfony, tablety), służące do obsługi czytników HID Mobile Access (Mobile Enabled) poprzez technologię NFC (do 6-8cm) oraz Bluetooth 4.0 BLE (do 6m). Rozwiązanie jest dostępne dla platform Android (Bluetooth od wersji 4.3, NFC od wersji 4.4) oraz iOS 7+ (tylko Bluetooth, ze względu na blokadę NFC wyłącznie do płatności zbliżeniowych przez Apple). System Windows Phone na chwilę obecną nie posiada funkcjonalności wymaganej do działania tego rozwiązania (HCE). Platforma Windows Phone będzie obsługiwana, gdy do systemu operacyjnego wprowadzona zostanie wymagana funkcjonalność. W obsługiwanych systemach operacyjnych na jednym smartfonie/tablecie można przechowywać do 10 wirtualnych kart, należących do różnych instalacji (z różnymi kluczami szyfrującymi), a aplikacja automatycznie wybiera, której karty użyć z danym czytnikiem.

Wirtualne karty KD w wersji CRD633ZZ-01212 to produkt spersonalizowany dla Ultrak Security Systems Sp. z o.o. Ultrak sprzedaje karty ze swoim kluczem szyfrującym (wydanym przez HID Global) do swoich klientów, ci zaś do klientów końcowych. W ten sposób możliwe jest sprzedawanie wirtualnych kart na sztuki (np. 6 czy 12 szt.), a nie w pakietach po 100 szt. Czytniki zakupowane do systemu wykorzystującego posiadane wirtualne karty są wyposażane w ten sam klucz szyfrujący. Dzięki temu nie ma możliwości, aby przypadkowa osoba z ulicy mając zainstalowaną aplikację HID na swoim smartfonie weszła nieuprawniona do chronionego obiektu, nawet jeśli przypadkiem numery jej kart pokrywają się z tymi stosowanymi w rozważanym miejscu. Co ważne, system zarządzania wirtualnymi kartami (obsługiwany przez Ultrak w imieniu klientów) nie pozwala nadać dwóm kartom tego samego numeru. Nie ma więc możliwości, aby znalazły się 2 karty wirtualne mogące być jednocześnie częścią 2 różnych systemów KD (u 2 różnych właścicieli).

Zarządzanie kartami CRD633ZZ-01212 spoczywa na Ultrak Security Systems. Ultrak wykonuje tą usługę samodzielnie na rzecz użytkowników końcowych kart - instalatorzy, będący klientami Ultraka nie biorą w tym procesie udziału, są jedynie pośrednikami w sprzedaży. Usługa zarządzania jest całkowicie bezpłatna. Zarządzanie polega wyłącznie na nadawaniu numerów wirtualnym kartom i wysyłaniu ich na urządzenia mobilne właścicieli systemów KD i ich pracowników. Nie ma to żadnego związku z dostępem do konfiguracji uprawnień w ich systemach KD. Można to porównać do nadrukowywania numerów na kartach. Dany numer, "nadrukowany" na wirtualnej karcie przez Ultraka, właściciel musi samodzielnie wprowadzić do swojego systemu KD. Ten sam numer trafia wraz z wirtualna kartą do telefonu. Dzięki temu telefon przedstawia się czytnikowi numerem "nadrukowanym" na wirtualnej karcie. Aby możliwe było korzystanie z wirtualnych kart, system musi korzystać z czytników HID Mobile Access, podłączonych przez interfejs Wiegand lub OSDP do kontrolerów przejść.

Do zarządzania używany jest HID Managed Service Portal. HID Managed Service Portal to centralne, doskonale zabezpieczone miejsce zlokalizowane na serwerach firmy HID Global, pozwalające na nadawanie wirtualnym kartom numerów oraz rozsyłanie ich na przenośne urządzenia klientów końcowych. Dla kart CRD633ZZ-01212 procesem tym zajmuje się Ultrak Security Systems. W związku z tym karty CRD633ZZ-01212 sprzedawane są wyłącznie do systemów, w których maksymalna ilość wirtualnych kart, z uwzględnieniem ok. 3 letniej perspektywy czasu nie przekroczy 80 szt. W przypadku, gdy prognozowana ilość ma przekroczyć 80 szt. klient powinien zakupić karty CRD633ZZ-XXXXX (jednorazowy pakiet min. 100 szt.) i zarządzać nimi samodzielnie.

Unikatowość rozwiązania HID Global polega na:
- wykorzystaniu emulacji elementów bezpiecznych (emulacja karty SIM) w systemie operacyjnym urządzenia - jest niemalże niemożliwe włamanie się do takiego obiektu i odczyt danych z niego,
- wykorzystaniu własnej technologii SIO (Secure Identity Object) do wielowarstwowego zabezpieczenia danych dostępowych zapisanych w elementach bezpiecznych,
- korzystaniu tylko z bezpiecznych algorytmów szyfrowania, znajdujących się w aktualnych wykazach NIST (National Institute of Standards and Technology - amerykańska instytucja zajmująca się badaniem i aprobowaniem różnych rozwiązań technicznych).

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Technicznym (wsparcie Kontroli Dostępu) oraz do zapoznania się z dokumentami z zakładki "Dokumentacja".

Parametry techniczne
Sprzedaż Na sztuki, bez ilości minimalnych. Dla systemów z maks. 80 kartami wirtualnymi
Zarządzanie Poprzez portal HID Global Manager Services Portal. Zarządzaniem nieodpłatnie zajmuje się firma Ultrak Security Systems Sp. z o.o.
Uwagi Spersonalizowany klucz iClass Mobile należący do Ultrak Security Systems

Karty katalogowe
Karta katalogowa CRD633ZZ-01212 (78.48 KB)
Marka: HID
Model: CRD633ZZ-01212
Kod ADI: CRD633ZZ-01212
Gwarancja: 10Y, zobacz szczegóły

Aktualnie nie jest dostępny