W zależności od potrzeb w nagłaśnianym obiekcie możliwe jest, że konieczne będzie tylko niezależne kierowanie komunikatów głosowych oraz niezależne regulowanie głośności w poszczególnych strefach, a tło muzyczne będzie jednorodne. Wówczas wystarczającym rozwiązaniem są wzmacniacze miksujące, które umożliwiają wybór i łączenie ze sobą źródeł podłączonych do różnych wejść oraz nadawanie komunikatów do wszystkich lub wybranych stref (za pomocą mikrofonu strefowego).
Możliwe jest także, że będziemy chcieli zróżnicować tło muzyczne w poszczególnych strefach. W takiej sytuacji odpowiednim rozwiązaniem są wzmacniacze z mikserem strefowym lub systemy matrycujące. System matrycujący umożliwia dowolne przekierowywanie sygnałów ze źródeł podłączonych na jego wejściach, do wyjść, gdzie w dalszej kolejności są one wzmacniane przez zewnętrzne końcówki mocy. Wzmacniacz z mikserem strefowym łączy w sobie funkcjonalność wzmacniacza miksującego i systemu matrycującego - umożliwia stworzenie osobnego miksu z sygnałów wejściowych na każdym ze swoich niezależnych wyjść. Nie wymaga także dodatkowych końcówek mocy - jest urządzeniem wielofunkcyjnym i kompaktowym.
W zależności od potrzeb, wystarczający może być jeden kilkustrefowy (np. 6-cio strefowy) wzmacniacz miksujący. Może się jednak zdarzyć, że system wymaga utworzenia np. 18 lub 30 osobnych stref. Dlatego też niektóre z oferowanych systemów są skalowalne - pojedynczy wzmacniacz miksujący (np. UCA 8240) może zostać wyposażony w odpowiednie moduły rozszerzające (ekspander UCX 8012), współpracujące z końcówkami mocy (np. UBA 9480). Najlepszym przykładem systemu skalowalnego jest także oferowany system matrycowy UMM 8800. Można w nim połączyć do 4 urządzeń (1x master, 3x slave) i uzyskać możliwość dystrybucji 8 sygnałów wejściowych na 32 wyjścia. Nie stoi też nic na przeszkodzie, aby stworzyć system wielostrefowy, dzięki równoległemu połączeniu kilku wzmacniaczy UMA 5460M.