HID 920PSNTEK20000

920PSNTEK20000
Czytnik multiClass RP40 Seos Only, karty HF tylko Seos, terminal śrubowy

Czytnik HID multiClass SE RP40 - czarny z terminalem śrubowym, interf. Wiegand. Praca 125kHz + 13,56MHz. Dla 13,56MHz praca tylko z kartami mikroprocesorowymi HID Seos. Nie są odczytywane inne typy kart HF - opcja maksymalnego bezpieczeństwa.

HID 920PSNTEK20000

Czytniki serii iClass SE dedykowane są dla systemów kontroli dostępu wymagających najwyższego stopnia zabezpieczenia. Wykonane z wytrzymałego poliwęglanu obudowy czytników zachowują jednolite wzornictwo dla całej serii produktów. Urządzenia te współpracują z każdym systemem kontroli dostępu, korzystającym z transmisji danych w standardzie Wiegand. Seria iClass SE to unowocześniona, lepiej zabezpieczona transmisja między czytnikiem, a transponderem (kartą, brelokiem).
Model 920PSNTEK20000 to jedna z najbardziej zaawansowanych konfiguracji czytników RP40 (multiClass). Czytnik czyta zarówno karty HID Prox pracujące w paśmie 125kHz (niskie częstotliwości - LF), jak i karty pracujące w paśmie 13,56MHz (wysokie częstotliwości - HF). Przy czym praca w paśmie HF jest bardzo specyficzna - w paśmie HF czytnik czyta tylko i wyłącznie mikroprocesorowe karty HID Seos. Jest to opcja zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo systemu kontroli dostępu. Na chwilę obecną sposób działania transmisji między kartami Seos i czytnikami RP40 Seos Profile jest nie do złamania. Karty mikroprocesorowe pozwalają na uruchamianie w nich apletów obliczeniowych np. służących do generacji liczb pseudolosowych. Liczby te wykorzystywane są do tworzenia jednorazowych kluczy szyfrujących transmisję danych z karty. Czytnik wykorzystuje komplementarny algorytm i potrafi uzgodnić z kartą ostateczny klucz szyfrowania dla danej, pojedynczej transmisji. Zapewnia to unikatowość każdej transmisji i jej bezpieczeństwo nawet w przypadku, gdyby udało się ją podsłuchać - czytnik przy następnym odczycie karty będzie oczekiwał innego strumienia danych, niż ten podsłuchany i zarejestrowany, a następnie odtworzony przez osobę atakującą system KD. Obsługa pasma LF jest dodana dla zapewnienia istniejącym systemom KD możliwości płynnego przejścia z kart HID Prox na karty Seos.

Wyjście sygnałowe w postaci 2-rzędowego terminala śrubowego, obudowa w kolorze czarnym.
Czytniki są wyposażone w optyczny czujnik antysabotażowy, sygnalizujący oderwanie od ściany.

Firma Ultrak Security Systems jest w stanie dostarczyć także inne konfiguracje czytników. Dostępne różnice obejmują poszerzenie zgodności w paśmie HF o najnowsze karty pamięciowe typu iClass SE lub o klasyczne karty iClass, a także karty MIFARE włącznie z obsługą aplikacji sektorowych. Inne opcje to wyjście danych w formacie Clock&Data/ABA Track2 lub OSDP, opcjonalna obsługa formatów niskoczęstotliwościowych Indala Prox lub Hi-Tag 1, obsługa urządzeń typu smartphone/tablet poprzez Bluetooth 4.0/BLE (wymagany Android 4.3 lub wyższy lub iOS 7 lub wyższy), klucze wymiany danych typu Elite, różne tryby pracy brzęczyka i diod (w tym inne kolory), obsługę MIFARE CSN wraz z różnymi sposobami jego przesyłu. Zapraszamy do kontaktu z Działem Technicznym, z osobą odpowiedzialną za wsparcie dla produktów Kontroli Dostępu.

Parametry techniczne
Maksymalny zasięg 8cm
Tryb pracy Odczyt
Częstotliwość pracy 13,56MHz, 125kHz
Kompatybilność iClass Seos + HID Prox
Interfejs Wiegand
Maks. odległość od kontrolera 150m
Wskaźniki 3-kolorowa dioda LED, brzęczyk
Przykłady kompatybilnych kart HID 500x, np. 5006PGGMN , ISO Prox II
Stopień ochrony IP65
Zasilanie 5-16VDC
Pobór prądu Czuwanie: 65mA, praca: 95mA
Temperatura pracy -40 ~ 65 °C
Wilgotność pracy 0 ~ 95% bez kondensacji
Kolor Czarny
Wymiary: 84 x 122 x 24 mm
Złącze danych Terminal śrubowy
Cechy dodatkowe Tamper optyczny
Uwaga! Towar niedostępny. Prosimy o kontakt w sprawie doboru zamiennika.