Apollo 55000-620APO

55000-620APO
Optyczna czujka dymu XP95 (TF2-TF5)

Optyczna czujka dymu XP95 działa w oparciu o zasadę rozproszenia światła i jest idealna do zastosowań, gdzie najbardziej prawdopodobne są pożary tlące lub o powolnym spalaniu.

  • Znajdz podobne
CPD VDS
Apollo 55000-620APO

Seria adresowalnych urządzeń pożarowych XP95 cechuje się zaawansowanymi rozwiązaniami, ulepszonymi osiągami oraz unikalnymi cechami, które doceni zarówno instalator jak i administrator obiektu.
Apollo od zawsze stosowało otwarty cyfrowy protokół, który pozostał praktycznie niezmieniony od czasu jego powstania w 1986 roku. Otwarty protokół umożliwia swobodę wyboru central pożarowych. System wykorzystujący protokół cyfrowy jest również znacznie mniej podatny na zakłócenia niż analogiczny z protokołem analogowym i dlatego jest często preferowany dla systemów bezpieczeństwa.
Czujki XP95 zostały dokładnie zbadane i opracowane przez zespół projektowy firmy Apollo. Całą seria przeszła rygorystyczne testy w celu zapewnienia, że spełniają nie tylko normy europejskie ale także wymagania stawiane najnowszym technologiom wysokiej klasy.
Unikalny, opatentowany mechanizm adresowania z użyciem kart XPERT zapewnia, że ​​dane adresowe są przechowywane w gnieździe z pominięciem części elektronicznych, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas instalacji.
Czujka optyczna dymu XP95 wykorzystuje wewnętrzne miganie diody LED oraz fotodiodę o kącie rozwartym. Dla czystego powietrza fotodioda w czujce nie otrzyma światła LED i wytwarza odpowiedni sygnał analogowy. Sygnał ten zwiększa się gdy dym przedostaje się do komory, a światło jest rozpraszane na fotodiodzie. Sygnał analogowy jest przetwarzany przez układ elektroniczny do postaci cyfrowej i przesyłany do urządzenia sterującego.

Certyfikat zgodności nr 0832-CPD-0164

Parametry techniczne
Typ czujki optyczna dymu
Wykrywanie pożarów testowych TF2-TF5
Protokół komunikacji na pętli Apollo XP95
Prąd dozorowania 0,34 mA
Prąd alarmowania 4 mA
Zakres temperatur pracy -20 ... +60 °C
Wilgotność względna 0 ... 95 %
Kolor biały
Średnica 100 mm
Wysokość 42 mm (bez gniazda)
Waga 105 g (bez gniazda)
Marka: Apollo
Model: 55000-620APO
Kod ADI: 55000-620APO
Gwarancja: 10Y, zobacz szczegóły

Ilość: