UNIelectronic URD 1001

URD 1001
Odtwarzacz płyt CD typu slot-in oraz nośników SD/MMC/USB z tunerem FM

Odtwarzacz płyt CD (Audio, MP3/WMA), nośników USB (flash, 3,25") oraz kart SD/SD-HC/MMC, z wbudowanym cyfrowym tunerem radiowym.

UNIelectronic URD 1001
UNIelectronic URD 1001

Odtwarzacz URD 1001 to uniwersalne źródło dźwięku (tła muzycznego) dla wszelkich systemów audio - zarówno typowego Public Address jak i systemów DSO. Urządzenie to łączy w sobie szereg funkcjonalności. Potrafi odtwarzać standardowe płyty Audio CD (zarówno tłoczone jak i nagrywane na nośnikach CD-R i CD-RW), ale także płyty z popularnymi plikami muzycznymi MP3 oraz WMA. Pliki MP3 i WMA mogą być odtwarzane także z popularnych kart pamięci (SD/SD-HC/MMC), jak i z przenośnych pamięci USB - typu flash (tzw. pendrive'y) oraz dysków zewnętrznych 3,25" (obsługiwane są pojemności do 160GB). Urządzenie posiada także sekcję cyfrowego tunera radiowego FM (UKF) z syntezą PLL.Tuner posiada pamięć 100 stacji radiowych i osobne wyjście audio - może działać równolegle z sekcją odtwarzacza.
Urządzenie posiada w sumie 3 wyjścia sygnału audio - osobne wyjście dla odtwarzacza, osobne dla tunera oraz jedno wspólne, na którym priorytet ma sygnał z odtwarzacza. Umożliwia to bardzo elastyczną konfigurację sposobu korzystania z możliwości urządzenia.

Urządzenie jest bardzo wygodne w obsłudze dzięki załączonemu pilotowi na podczerwień, a także podświetlanym przyciskom na przednim panelu oraz dużym, czytelnym wyświetlaczom z podświetlaniem (osobny dla sekcji odtwarzacza, osobny dla sekcji tunera). Możliwości sterowania można dodatkowo poszerzyć dzięki opcjonalnej karcie rozszerzeń UAC 5E, dającej możliwość sterowania urządzeniem przy pomocy panelu ściennego UWC 5 lub za pośrednictwem sieci Ethernet (przewodowo z komputera PC lub bezprzewodowo - za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfon z systemem iOS, min. v4.3), a także za pomocą protokołu RS-232.

Urządzenie ma możliwość instalacji w szafie rack 19" (uchwyty w zestawie) oraz instalacji wolnostojącej (gumowe nóżki w zestawie). Jest to urządzenie kompaktowe - w szafie rack zajmuje wysokość tylko 1U.

Aplikacja iOS dostępna jest pod adresem :
https://itunes.apple.com/pl/app/uac5-mobile/id571409928?mt=8

Aplikacja PC dostępna jest pod adresem :
http://www.unielectronic.com/wp-content/uploads/2013/10/UAC5-Control-version-v2.5-Setup.rar

 

Parametry techniczne
Obsługiwane nośniki płyty CD (tłoczone/CD-R/CD-RW), karty pamięci (SD/SD-HC/MMC), nośniki USB (karty pamięci do 32GB, nośniki USB do 160GB)
Sterowanie pilot IR, podświetlane przyciski przedniego panelu
Sterowanie opcjonalne panel naścienny, RS-232, aplikacja PC/iOS (iOS: min. wersja 4.3)
Regulacja prędkości odtwarzania Brak
Wyjścia audio 3x wyjście liniowe (3x podwójne gniazdo RCA)
Wbudowany tuner Tak (pasmo FM, synteza PLL)
Zakres pracy odbiornika 87,5 ... 108 MHz (stereo, synteza PLL)
Pamięć stacji radiowych 100
Zniekształcenia (THD)(f=1 kHz) < 0,1 % (dla sekcji odtwarzacza)
S/N tuner: >, 60 dB/ odtwarzacz: >, 70 dB
Pasmo przenoszenia audio 100Hz ... 15kHz (tuner)/ 20Hz ... 20kHz (odtwarzacz)
Napięcie zasilania 230 V AC
Pobór mocy 50 VA
Montaż szafa rack 19" (opcja)
Kolor czarny
Wysokość 1U
Wymiary 482 x 44 x 250 mm (szer. x wys. x głęb.)
Waga 3,4 kg
Uwagi Sterowanie opcjonalne wymaga zakupu dodatkowych urządzeń (UAC 5/5E, UWC 5)
Uwaga! Towar niedostępny. Prosimy o kontakt w sprawie doboru zamiennika.