UNIelectronic UMA 5460M

UMA 5460M
4-strefowy wzmacn. miksujący z matrycą audio, 4x 60W, 3x wej.mikr, 2x wej.lin.

Wzmacniacz z mikserem strefowym, 4 strefy o mocy 60W każda. 3x wejścia liniowo/mikrofonowe (Combo), 2x wejścia liniowe (niesymetryczne), 4x wyjścia liniowe (na każdą strefę), wyjścia głośnikowe do wyboru 100V/70V/25V/8 Ohm/4 Ohm. Wejście priorytetowe.

UNIelectronic UMA 5460M
UNIelectronic UMA 5460M 

UMA 5460M to bardzo interesujący produkt. Łączy w sobie prostotę działania zwykłego wzmacniacza miksującego z właściwościami systemu matrycującego - pozwala na zasilenie 4 osobnych stref przez sygnał będący dowolną kombinację sygnałów z wejść - urządzenie ma wbudowany mikser 4-strefowy. Dostępne wejścia sygnału to 3 symetryczne wejścia mikrofonowe (gniazda Combo - XLR i Jack 6,3mm w jednym) oraz dwa wejścia liniowe (niesymetryczne, klasyczne gniazda RCA). Dodatkowo urządzenie posiada wejście mikrofonu nadrzędnego, mogącego nadawać do wszystkich lub z góry wybranych stref. Każde z wejść posiada indywidualną regulację czułości wejściowej (GAIN) oraz indywidualna regulacje barwy (2-pasmowo - tony wysokie i niskie). Każde z wejść mikrofonowych, może zostać przełączone na symetryczne wejście liniowe, lub może zasilać mikrofon napięciem phantom 15V.

Urządzenie oferuje bogate możliwości jeśli chodzi o wyjścia sygnału. Nie dość, że każda ze stref posiada wielokrotne wyjście głośnikowe (do wyboru - wyjście 100V, wyjście 70V, wyjście 25V oraz wyjście 8 Ohm i 4 Ohm) to dodatkowo można wyprowadzić sygnały ze wszystkich stref np. do zewnętrznych wzmacniaczy, aby zwiększyć dostępną w systemie moc - każda strefa ma swoje dedykowane wyjście 0dB na terminalu śrubowym.

Urządzenie daje możliwość wstępnego odsłuchu miksów stworzonych na swoich wyjściach strefowych. Na przednim panelu możemy wybrać, który z wyjściowych sygnałów odsłuchamy. Dostępne są 3 możliwości odsłuchu - przez słuchawki (gniazdo na przednim panelu), przez niewielkiej mocy głośnik odsłuchowy podłączany z tyłu obudowy lub poprzez wzmacniacz, który możemy podłączyć do dedykowanego wyjścia liniowego na odsłuch.

Oprócz możliwości zwiększenia dostępnej mocy przez wykorzystanie zewnętrznych wzmacniaczy podłączanych do strefowych wyjść liniowych, możemy próbować łączyć kilka UMA 5460M równolegle. Sygnały wejściowe musimy rozdzielić (dla sygnałów liniowych wystarczy połączenie typu Y, dla sygnałów mikrofonowych wymagany jest splitter) i podłączyć je równolegle do wejść w różnych egzemplarzach UMA 5460M. Zyskujemy np. 8 lub 12 stref - każda po 60W RMS, każda z możliwością dowolnego wyboru z pośród 5 sygnałów wejściowych. To daje na prawdę ciekawe możliwości dla miejsc typu wielopoziomowe puby czy restauracje lub hotele czy mniejsze galerie handlowe.
Urządzenie de facto nie posiada dedykowanych złączy do rozbudowy systemowej, ale ze względu na swoje funkcje pozwala na tworzenie rozbudowanych systemów dostosowanych do potrzeb klienta, bez konieczności inwestycji w drogie rozwiązania znane np. z systemów DSO (zaawansowane cyfrowe kontrolery i zespół wielu wzmacniaczy). Wystarczy własna inwencja, aby stworzyć system dostosowany idealnie do potrzeb, bez stosowania np. wielu oddzielnych mikserów strefowych.

 

Parametry techniczne
Moc wyjściowa 240 W RMS
Klasa stopnia końcowego B (push-pull)
Sprawność (brak danych) %
Wejścia audio 3x mikrofon/linia (Combo), 2x linia (niesymetryczne, podw. gn. RCA)
Wejścia mikrofonu strefowego 1 (all-call lub strefy predefiniowane na wzmacniaczu)
Wyjścia audio 4x liniowe, symetryczne, terminal śrubowy
Wyjście głośnikowe 4x 100V/70V/25V/8 Ohm/4 Ohm (do wyboru) , jednocześnie tylko jedno podłaczenie na każdym wyjściu
Wejścia 100V Brak
Złącze magistrali systemowej Brak
Strefy / linie głośnikowe 4 strefy / 4 linie
Maksymalna ilość stref w systemie 4 (lub wielokrotność przy łączeniu równoległym wielu UMA 5460M)
Liczba kanałów 4
Moc maksymalna na kanał 60 W RMS (możliwość zwiększenia przez zastosowanie dodatkowych zewnętrznych końcówek mocy na każdej strefie)
Moc maksymalna na pojedynczą linię 60 W RMS (możliwość zwiększenia przez zastosowanie dodatkowych zewnętrznych końcówek mocy na każdej strefie)
Wejścia alarmowe Brak
Wejścia sterujące 1 (przełącznik priorytetu)
Możliwości rozbudowy systemu Łączenie kaskadowe lub równoległe
System rozproszony (nie dotyczy) (Urządzenia można instalować dowolnie w obrębie obiektu, konieczne jest tylko doprowadzenie sygnału liniowego ze źródła)
Pasmo przenoszenia 60Hz ... 18kHz
Zniekształcenia (THD)(f=1 kHz) (brak danych) %
Priorytety 2 (z zastrzeżeniem, że można podłączyć jeden mikrofon do wejścia z priorytetem)
Wbudowany gong Brak
Zasilanie phantom Tak , dla wszystkich wejść mikrofonowych, 15V DC
Korekcja barwy dźwięku na wejściu 2 pasma (wysokie/niskie tony, +/-10dB) , dla każdego z wejść osobno
Korekcja barwy dźwięku na wyjściu Brak
Regulowane opóźnienie na wyjściach Nie
Wbudowany odtwarzacz audio Nie
Napięcie zasilania 115 / 230 V AC 50-60 Hz
Zasilanie awaryjne Brak
Pobór mocy (brak danych) W RMS
Montaż szafa 19" (opcja)
Kolor czarny
Wysokość 3U
Wymiary 133 x 430 x 365 mm (wys. x szer. x głęb.)
Waga 20 kg

Karty katalogowe
Karta katalogowa UMA 5460M (128.27 KB)
Uwaga! Towar niedostępny. Prosimy o kontakt w sprawie doboru zamiennika.