CAMSTREAMER – jak umieścić obraz z kamery IP na stronie www?

Umieszczenie obrazu z kamery na żywo na stronie www jest teraz naprawdę proste. Wystarczy dowolna kamera firmy AXIS i aplikacja CAMSTREAMER. Dzięki wykorzystaniu darmowych usług serwisu YouTube i taniej aplikacji embedded dla kamer AXIS firmy Netrex, własny steaming na stronie www jest dziś w zasięgu każdego bez ograniczenia liczby transmisji, bez limitów danych, bez dodatkowych opłat.

 

Strony www są w dzisiejszych czasach bardzo atrakcyjne graficznie i interaktywne. Ożywiane świetnie dobranymi kolorami i atrakcyjnymi, animacjami pozostającymi interakcji z użytkownikiem zupełnie nie przypominają stron mozolnie tworzonych kiedyś w języku HTML i wzbogacanych niskorozdzielczymi zdjęciami. Jednak nic tak nie ożywia strony www i czyni je atrakcyjniejszą jak obraz transmitowany na żywo. Jest wiele dziedzin gdzie wsparcie strony www obrazem transmitowanym na żywo jest nie tylko pożądane, ale wręcz wymagane by zatrzymać odwiedzającego na stronie czy przekazać mu dodatkowe informacje. Panoramy krajobrazowe, panoramy miast, wydarzenia religijne, kulturalne i sportowe czy obserwacja zwierząt – to tylko kilka pierwszych z brzegu przykładów.
Żaden opis nie przekaże tyle, co ruchomy obraz, jednak dotychczas umieszczenie obrazu na www wymagało sporej wiedzy technicznej i umiejętności programistycznych, które czyniły usługę trudno dostępną i kosztowną.
Dlatego właśnie powstał CAMSTREAMER – aplikacja dla kamer IP firmy AIXS COMUINCATIONS, które wykorzystując darmowe usługi niezwykle popularnego i powszechnie dostępnego serwisu YouTube pozwala umieścić na stronie www obraz live. Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza i umiejętności programistyczne.

Więcej o CAMSTREAMER dowiesz się na stronie ADI klikając tutaj

Oto poniżej obraz transmitowany z kamery AXIS M1125 z siedziby ADI w Szczecinie dzięki aplikacji CAMSTREMER pracującej w kamerze AXIS M1125.