Vanderbilt dostarcza techniczne zabezpieczenia obiektów odporne na zaawansowane cyberataki.
SPC Connect – bezpieczne zarządzanie centralami alarmowymi.

SPC Connect to rozwiązanie oparte na chmurze Microsoft Azure i zaprojektowane do zdalnego monitorowania, zarządzania i obsługi wielu systemów alarmowych SPC z dowolnego miejsca. Wszystkie połączenia są szyfrowane pomiędzy centralami              i serwerami chmurowymi przez AES256 oraz CBC,        a komunikacja pomiędzy centralami i przeglądarką sieciową szyfrowana jest przez TLS AES256. Każda centrala wyposażona jest już w złącze Ethernet oraz web serwer. Zarejestrowanie urządzenia w chmurze  jest bardzo proste i intuicyjne. SPC Connect pozwala instalatorowi na pracę z pojedynczymi lub zgrupowanymi lokalizacjami jednocześnie. To bardzo przyspiesza działania związane np. z aktualizacjami, synchronizowaniem zegarów, czy tworzeniem raportów. SPC Connect daje także możliwość bezpośredniego połączenia z centralą, dodawania i usuwania użytkowników, czy archiwizowania plików konfiguracyjnych. Mobilna darmowa aplikacja SPC Connect to rozwiązanie przeznaczone dla użytkownika końcowego. Na jednym koncie może on zarejestrować do 10 systemów alarmowych i otrzymywać powiadomienia o wtargnięciach, uzbrajać systemy, monitorować stan wejść, odblokowywać drzwi, czy podglądać obrazy z kamer podłączonych do central SPC.


ACT365 – Kontrola dostępu dla której nie potrzebujesz serwera!

ACT365 to oparte na chmurze rozwiązanie do kontroli dostępu i zarządzania monitoringiem wizyjnym. Nie potrzebujesz lokalnie serwera, który musiałbyś zabezpieczyć drogim oprogramowaniem. Nie musisz  już robić kopii zapasowych, ciągłych instalacji łatek, sprawdzania zapór ogniowych. Wystarczy, że podłączysz kontrolery do neta, a one zaczną się komunikować z Twoim kontem w bezpiecznej usłudze Microsoft Azure. Cała komunikacja jest w pełni szyfrowana kluczem 2048 bit SSL. Nikt nie zniszczy danych, gdyż zapisane będą one w zdalnej lokalizacji. System kontroli dostępu możesz rozbudowywać o kolejne przejścia bez obawy, czy serwer udźwignie kolejne kilkadziesiąt drzwi. 
Dodatkowo do ACT365 możesz podłączyć elementy CCTV takie jak DVR, które wyposażone są w dysk 1TB, czy kamery sieciowe. Łatwo jest więc połączyć zdarzenia z kontroli dostępu z nagraniami wideo z  rejestratorów, aby zweryfikować wizualnie np. kto  sforsował drzwi.
 
 
 
 
 


Rozwiązania chmurowe – opłacają się wszystkim.

Zarówno alarm SPC jak i kontrola dostępu ACT365 to rozwiązania w pełni zarządzane zdalnie przez bezpieczną chmurę. Użytkownicy końcowi dzięki darmowym aplikacjom łatwo mogą korzystać ze swoich systemów, natomiast instalatorzy mogą zadbać o to, by zawsze były one odpowiednio skonfigurowane. Brak lokalnych serwerów to w wielu przypadkach ułatwienie, jeśli chodzi o ochronę samej instalacji, jak również jej późniejsze skalowanie na inne nawet odległe obiekty. Obsługa takich systemów często nie wymaga już kosztownych podróży w celu naprawy lub wprowadzenia jakiejś zmiany, a to oznacza oszczędności. Ważne jest również to, że w przypadku awarii, łatwo jest system przywrócić do działania zdalnie, a to oznacza skrócenie czasu reakcji na zdarzenie krytyczne. W przypadku dodawania kolejnych obiektów nie są wymagane inwestycje np.     w większą pamięć dyskową, czy bardziej wydajny serwer. Poza tym, instalator może podpisać umowę        z klientem na zdalne serwisowanie systemu, wspieranie go w zakresie zmian w konfiguracjach, aktualizację urządzeń czy inną pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się zdarzeń.                                                                                                                                           WIĘCEJ >>>   
 

Co dają usługi w chmurze i czy są bezpieczne?

  • Łatwa aktualizacja oprogramowania, zdalne zarządzanie systemem, archiwizowanie zdarzeń na bezpiecznym dysku, podgląd na żywo.
  • Aplikacje użytkownika końcowego umożliwiają sterowanie systemem, otrzymywanie powiadomień na telefon. 
  • Brak kosztów, które ponosi instalator (np. dojazdu). Zdalna diagnostyka i wstępne naprawy.
  • Systemy zarządzane online są o wiele bezpieczniejsze, niż te z lokalnymi serwerami. Przede wszystkim nikt nie może wynieść danych, czy zniszczyć kluczowych urządzeń.
  • Ataki hakerskie na ważne obiekty są bardzo niebezpieczne. Do obrony przed nimi wymagani są doświadczeni informatycy i zabezpieczona odpowiednio infrastruktura. Usługi „chmurowe” od Vanderbilt korzystają z najlepiej zabezpieczonych systemów Microsoft Azure. Komunikacja pomiędzy urządzeniami a chmurą jest szyfrowana kluczami nawet do 2048 bit SSL oraz CBC. Jeśli hasła są odpowiednio złożone i przechowywane bezpiecznie nie ma możliwości skutecznego cyberataku.  

 

 


Rozwiązania
 

Kontrola dostępu ACT365 - kontroler dostępu

ACT365-ACU

Kup tutaj

Kontrola dostępu ACT365 -  kontroler wideo kamer

ACT365-VCU

Kup tutaj

                             System alarmowy SPC                                                                                                                                         Centrala alarmowa SPC6330.320-L1                                          
Kup tutaj
 
Dowiedz się więcej

Firma Vadnerbilt posiada ponad 30-letnie doświadczenie na rynku systemów alarmowych, kontroli dostępu oraz innych urządzeń, które można wykorzystać w instalacjach bezpieczeństwa. Skorzystaj z naszych materiałów szkoleniowych zamieszczonych na platformie LMS, zapisz się do newslettera, dołącz do programu ASPIRE.
Platforma szkoleniowa LMS

Krok po kroku będziesz mógł się nauczyć, jak działają nasze rozwiązania, jak je należy instalować oraz konfigurować. Wiedzę swoją będziesz mógł sprawdzić rozwiązując zadania.

Zarejestruj się
Newsletter

Warto być na bieżąco. Najważniejsze informacje dotyczące produktów, aktualizacji, zmian w ofercie będziesz dostawać zawsze na czas.

Zapisz się do newslettera
Dołącz do ASPIRE

Program jest otwarty dla dystrybutorów i instalatorów. Korzyści z uczestnictwa: wsparcie Twojej codziennej działalności przez różne narzędzia, ceny, ofertę ale także promocja twojej firmy w naszych materiałach marketingowych online. 

Dołącz teraz
 


 

Zobacz filmy o naszych rozwiązaniach chmurowych