Xtralis IFT-6T

IFT-6T
Czujka zasysająca klasy A, B, C 6 stref, brak wyświetlacza

ICAM IFT-6T to wielokanałowa czujka zasysająca o czułości alarmowej na poziomie 0,001% do 20% zaciemnienia/m. Czujka jest w stanie podzielić chronioną przestrzeń na sektory umożliwiając lokalizację pożaru w celu szybszego reagowania na incydenty.

CPD
Xtralis IFT-6T

ICAM IFT-6T to wielokanałowa czujka zasysająca o czułości alarmowej na poziomie 0,001% do 20% zaciemnienia/m. Czujka jest w stanie podzielić chronioną przestrzeń na sektory umożliwiając lokalizację pożaru w celu szybszego reagowania na incydenty. Czujka ta jest sklasyfikowana jako czujka bardzo wczesnego wykrywania pożaru, która pozwala wykryć pożar we wczesnym jego stadium zarówno dla niskiego jak i wysokiego stężenia dymu.

Czujkę można skonfigurować dla różnych środowisk, zapewniając idealną detekcję pożaru dla elektrowni, telekomunikacji i IT, clean roomów, magazynów, chłodni, obszarów trudnych i niebezpiecznych, zabytkowych budynków, muzeów, celi więziennych i pomieszczeń technicznych.

Czujka pobiera próbki powietrza z sieci rur ze wszystkich sektorów w obszarze chronionym, następnie filtr je analizuje w komorze detektora laserowego. Gdy cząsteczki dymu zostaną wykryte a poziomu dymu osiągnie poziom alarmowy TRACE system kolejno skanuje sektory poprzez zawór obrotowy by określić sektor lub sektory, z których pochodzi dym. 4 stany alarmowe po zaprogramowanym czasie poprzez przypisane im wyjścia przekaźnikowe wysyłane są do CSP. Poziomy te są dostępne dla każdego kanału a progi wrażliwości i opóźnienia dla każdego sektora można zaprogramować indywidualnie.

W celu podłączenia do pakietów oprogramowania do konfiguracji i zarządzania: VSC i VSM4, można wykorzystać interfejsy RS232, RS485 lub TCP/IP. Interfejs RS485 dodatkowo pozwala połączyć się z urządzeniami do programowania oraz do zdalnego wyświetlania stanu, a sieciowy interfejs TCP/IP pozwala wysyłać e-maili.

IFT-6T daje możliwość rozbudowy o opcjonalne moduły, które dodają dodatkowe wyjścia przekaźnikowe lub analogowe 4-20mA. Wysokie ciśnienie zasysanego powietrza rzędu 2000Pa i wentylator o dużej wydajności, zapewniają niezwykle krótki czas wykrywania nawet dla długich rur i niezawodne wykrywanie w środowiskach z duża ilością wymian powietrza. Przepływ powietrza w każdej rurze jest monitorowany przez podwójny element systemu pomiaru temp., a jego błędy sygnalizowane są na wyświetlaczu oraz za pomocą wyjść przekaźnikowych.

Certyfikat zgodności nr 0786-CPD-20674

Parametry techniczne
Typ czujki zasysająca dymu
Wykrywanie pożarów testowych TF2-TF5
Czułość 0,001 ... 20 %/m
Rodzaj czujki konwencjonalna
Napięcie zasilania 24 V DC
Zakres zmian napięcia zasilania 18 ... 30 V DC
Ilość stref detekcji 4
Maksymalny chroniony obszar 2000 m2
Klasa czujki A, B, C (A - 30; B - 72; C - 72 otwory)
Ilość czujników 1
Maksymalna długość rury 100 m (na strefę)
Pobór prądu 500 ... 1200 mA (w zależności od długości rur i prędkości wentylatora)
Liczba przekaźników 5 (NO/NC - awaria + 4x pożar, maks. 21)
Obciążalność wyjść przekaźnikowych 30V DC / 1,0A
Pamięć zdarzeń 20000
Ilość wyjść sygnalizatorów konw. O
Porty komunikacyjne RS232, RS485, TCP/IP
Zakres temperatur pracy -10 ... +60 °C
Wilgotność względna 10 ... 95 % (bez kondensacji)
Stopień ochrony IP 30 (IP 65 z rurą zwrotną)
Wymiary 490x355x200 mm (szer. x wys. x gł.)

Certyfikaty
0786-CPD-20674 ORG (1.21 MB)

Karty katalogowe
Karta katalogowa IFT-6T (85.88 KB)
Uwaga! Towar niedostępny. Prosimy o kontakt w sprawie doboru zamiennika.