HID R90 - 940NWNTEK00000

R90 - 940NWNTEK00000
Czytnik o wydłużonym zasięgu iClass SE R90, odczyt sektorów MIFARE

Czytnik iClass SE o wydłużonym zasięgu (model 940NWNTEK00000) - czarny z terminalem śrubowym, interfejs Wiegand, tylko 13,56MHz, bez obsługi częstotliwości 125kHz. Obsługa HID iClass SE (40cm), MIFARE (26cm) DESFire (17cm), odczyt sektorów MIFARE.

HID R90 - 940NWNTEK00000

Czytniki HID serii iClass SE (seria 9xx) dedykowane są dla systemów kontroli dostępu wymagających najwyższego stopnia zabezpieczenia. Wykonane z wytrzymałego poliwęglanu obudowy czytników zachowują jednolite wzornictwo dla całej serii produktów. Urządzenia te współpracują z każdym systemem kontroli dostępu, korzystającym z transmisji danych w standardzie Wiegand.
Model 940NWNTEK00000 to czytnik o wydłużonym zasięgu (Extended Range Reader) - w zależności od użytej karty (technologia i ilość sektorów danych) zasięg odczytu wynosi 17cm (dla kart DESFire), 26cm (dla MIFARE) i nawet do 40cm dla iClass, co jest znacznym wzrostem w porównaniu do standardowych 6-8cm. Czytnik charakteryzuje dużą czarną obudową (33 x 33cm), co jest związane z dużą anteną wewnątrz urządzenia, konieczną do uzyskania tak dużego zasięgu.
Model 940NWNTEK00000 to punkt wyjścia dla najbardziej zaawansowanych konfiguracji czytników R90. Do jego podstawowych cech należy obsługa najnowszych kart iClass SE przy zachowaniu zgodności ze starszym standardem iClass (włącznie z odczytem sektorów iClass) oraz możliwość odczytu sektorów danych z kart MIFARE/DESFire. Dodatkowo czytnik może mieć skonfigurowany sposób transmisji danych po wyjściu Wiegand oraz jakich używa kluczy transmisji z kartą. Najważniejszym elementem konfiguracji jest sposób czytania sektorów MIFARE - obowiązuje wypełnienie specjalnego formularza HID. Numery CSN z kart MIFARE są czytane jako ciąg 32 bit, przesyłany w kolejności od bitu MSB. Jest to krok na przód w stosunku do swojego poprzednika z serii iClass (6150 R90), który obsługiwał tylko technologię iClass. Ponadto dzięki wbudowanej obsłudze technologii NFC czytnik potrafi odczytywać emulowane karty zbliżeniowe kontroli dostępu z urządzeń typu smartfon/tablet z systemem Android 4.4+. Prosimy o kontakt z Działem Technicznym w celu uzyskania szczegółów.
Wyjście sygnałowe zrealizowano na terminalu śrubowym (jedyna dostępna opcja dla R90). Czytniki są wyposażone w optyczny czujnik antysabotażowy, sygnalizujący oderwanie od ściany (wymagana aktywacja przez kartę konfiguracyjną lub zamówienie odpowiedniej konfiguracji).

Firma Ultrak Security Systems jest w stanie dostarczyć także inne konfiguracje czytników HID. Dostępne różnice obejmują zgodność tylko z najnowszymi typami kart iClass SE lub tylko z wyposażonymi w aplety Seos, wyjście danych w formacie Clock&Data/ABA Track2 lub OSDP, obsługę urządzeń typu smartphone/tablet poprzez Bluetooth 4.0/BLE (wymagany Android 4.3 lub wyższy lub iOS 7 lub wyższy), klucze wymiany danych typu Elite, różne tryby pracy brzęczyka i diod (w tym inne kolory), aktywacja tampera optycznego oraz inne sposoby przesyłu numeru CSN z kart MIFARE. Zapraszamy do kontaktu z Działem Technicznym, z osobą odpowiedzialną za wsparcie dla produktów Kontroli Dostępu.

Parametry techniczne
Maksymalny zasięg 17 .. 46cm (zależn. od technologii - patrz opis)
Tryb pracy Odczyt
Częstotliwość pracy 13,56MHz
Kompatybilność iClass SE, Mifare, DESFire (MIFARE, DESFire - także odczyt sektorów)
Interfejs Wiegand
Maks. odległość od kontrolera 150m
Wskaźniki 3-kolorowa dioda LED, brzęczyk
Przykłady kompatybilnych kart iClass 2K, Mifare 1K
Stopień ochrony IP65
Zasilanie 12..24 V DC
Pobór prądu Czuwanie: 110mA, praca: 300mA
Temperatura pracy -30..65 °C
Wilgotność pracy 5 .. 95%, bez kondensacji
Wymiary 33,3 x 33,3 x 4 cm
Kolor Czarny
Złącze danych Terminal śrubowy
Cechy dodatkowe Tamper optyczny (opcja)

Karty katalogowe
Karta katalogowa 940NWNTEK00000 (122.45 KB)
Uwaga! Towar niedostępny. Prosimy o kontakt w sprawie doboru zamiennika.